top of page
piva2.jpg

NÁŠ PŘÍBĚH

IMG_4277.JPG

My všichni, kteří se podílíme na výrobě tohoto zlatavého moku ve spárách Opilého Kocoura, jsme především milovníci dobrého, kvalitního piva, vyráběného s láskou, důrazem na využití tradičních postupů a především kvalitních surovin.

Vše začalo jako víkendová zábava skupiny kamarádů z Kolína, které ještě do nedávna ani ve snu nenapadlo, že by v domácích podmínkách byli schopni uvařit várku vlastního piva, a co navíc, dle vlastní receptury. To se však změnilo, když „Pan Sládek“ jednoho dne, obdržel darem kurz vaření piva v domácích podmínkách. Toho dne bylo jasné, že kurzem tato záliba rozhodně neskončí.

Netrvalo dlouho, a stejné nadšení a zájem o výrobu vlastního piva přenesl i na nás ostatní. A jak se říká… „Žádný učený z nebe nespadl“ a ani v našem případě toto nebylo jinak. Začali jsme podrobněji studovat jednotlivé pivní styly, vlastnosti vstupních surovin, a všechna úskalí spojená s výrobním procesem, až jsme postupně došli k našim prvním kouskům a nestačili jsme se divit.

 

Nejen, že to naše „pivínko“ na pohled vypadlo nádherně, krásně vonělo sladem i chmelem, ale ono především chutnalo, a to výborně!

Tatova_ipa_pohyb.jpg
IMG_3293.HEIC

A jestli nevěříte, můžete ochutnat sami...

Dnes už ho totiž s láskou vaříme pro vás pro všechny. Počet sudů a lahví výrazně vzrostl, avšak péče, kterou našemu „pivínku" dáváme, zůstává. Jsme nesmírně rádi, že se o tuto radost můžeme dělit s vámi. Potkali se u Kolína, a my už se nemůžeme dočkat, až se s vámi potkáme s jedním oroseným v ruce!

bottom of page